Royal Jewellers

     

Hurtownia Biżuterii Firmowej
Wyłączny przedstawiciel na Środkową Europę

- Diamanty - šperky s diamantmi

Šperky s diamantmi - Trocha teórie o diamantoch...      

Každý diamant je jedinečný. Jeho hodnota je presne definovaná štyrmi takzvanými kritériami 4C:

- hmotnosť

- rez

- farba

- cisota

 

Hmotnosť

Podáva sa v karátoch. Pretože karát je rozdelený na 100 bodov - 50-bodový diamant má hmotnosť 0,50 karátu, zatiaľ čo 1 karát zodpovedá hmotnosti 0,2 g.

Color

Stanovuje sa pomocou špeciálnej stupnice. Každý diamant je jedinečný. Jeho hodnota je presne definovaná štyrmi kritériami: hnedá alebo žltá. Bezfarebné diamanty sú veľmi cenné. Existujú tiež. tzv. 4C: kamene v intenzívnych farbách - potom sa používa výraz efektná farba.

 

Vystrihnúť

Vďaka tomu sa diamant zmení na diamant na klenot s minimálne 57 tvárami  (spolu s povrchom) v perfektných proporciách. V dôsledku tohto rezu sa lúč svetla dopadajúci dovnútra rozpadá a odráža sa od jednej strany (steny) k druhej. Nakoniec vychádza z diamantu v podobe nezvyčajnej žiary.

 

čistota

Viditeľné, mikroskopické inklúzie - „inklúzie“ - sú vnútornou črtou drahých kameňov. Boli formovaní v procese ich formovania pred stovkami miliónov rokov. Stanovenie triedy čistoty kameňa sa uskutočňuje pomocou lupy s 10-násobným zväčšením. Vnútorne čisté diamanty sú mimoriadne zriedkavé a cenné.